NAD+

Yaşlanma hücresel düzeyde gerçekleşir ve zamanla dışa vurumlarını görürüz; yüzümüzdeki çizgi ve kırışıklıklar ya da eklemlerimizdeki ağrıların yanı sıra yaşamı kısıtlayan hastalıkların gelişmesi yaşlandığımızı gösteren belirtilerdir. Hücrelerimizin yüksek verimlilikte çalışması için enerjiye ihtiyacı vardır, ancak yaşlandıkça azalan oksijen seviyeleri hücrelerimize işlevlerinin azaldığını söyler.

Nikotinamid adenin dinükleotit (NAD+), tüm hücrelerimizde bulunan ve bir dizi kilit rol oynayan temel bir enzimdir. Birincil işlevi, hücre içinde yer alan enerji dönüşüm sürecinin bir parçası olmaktır, aynı zamanda hasarlı hücreleri onarmak ve vücuttaki oksitlenmenin etkilerini tersine çevirmek için çok çalışır, bu nedenle azalan NAD+ seviyeleri önemli bir olumsuz faktör olarak tanımlanmıştır.

  • NAD, metabolik süreçlere güç veren ve sindirim, biliş ve zihinsel berraklık, yaşlanma ve genel enerji seviyeleri dahil olmak üzere çok çeşitli sistemleri etkileyen bir koenzimdir.
  • NAD, vücudunuzun duygu durum düzenlemesi ile ilişkili bir nörotransmitter olan serotonin düzeylerini artırır ve depresyon ve anksiyete semptomlarını iyileştirebilir. 
  • NAD, vücut yaşlandıkça doğal olarak kısalan kromozomların uçlarında bulunan koruyucu başlıklar olan telomerleri uzatır.
  • DNA bütünlüğünü ve sağlığını korur ve ayrıca yeni sentezlenen proteinler için bir kalite kontrol mekanizması işlevi görür.
  • NAD IV tedavisi, yaşlanma ile ilişkili çok çeşitli semptomları iyileştirebilir.
Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.