KARBON PEELİNG

KARBON PEELİNG NEDİR?

Lazer sistemi ile cildi uyararak kolajen oluşumunu ve cildin kendi kendini yenilemesini tetikleyen güçlü bir protokoldür. Aynı anda birçok sorunu çözümlemesi sayesinde her yaşta tercih edilebilir.

Karbon peeling nasıl uygulanır?

İşlem öncesi cilt temizlenir. Cilde uyumlu bir solüsyon olan karbon maskesi cilde sürülür. Maske kuruduktan sonra cildin problemine yönelik protokol belirlenerek işlem başlatılır. Q switch nd yag lazer ile maske önce cilt altına itilir, böylece karbon molekülleri gözeneklerden içeri girerek cilt altını uyarmaya başlar. Cilt altının uyarılmasıyla kolajen üretimi başlar ve cilt nemi denge altına alınmış olur. Cilt altına itilen maske yine farklı bir mod kullanılarak lazer sistemi ile cilt altından kaldırılır. gözenek içine girip çıkan karbon molekülleri sayesinde 3. ve 4. seans sonrasında  gözeneklerde gözle görülür küçülme sağlar. Karbon maskesi ciltten arındırdıktan sonra cilde uygun bir maske uygulanır ve cildin sakinlemesi sağlanır. Nemlendirici ve güneş kremi sürülerek işlem sonlandırılır.

Karbon peelingin faydaları nelerdir?

  • Cilt yenileme ve gençleştirme
  • Cilt tonu eşitleme ve aydınlık sağlama
  • Gözenek sıkılaştırma
  • Nem dengesi sağlamak
  • Kolajen üretimini desteklemek
  • Akne oluşumunu önlemek ve mevcut aknenin kurumasını sağlamak
  • Yüzeysel lekelerin açılmasını sağlamak ve yeni leke oluşumunu önlemek
  • Çil görünümünü azaltmak

Kaç seans önerilir aralıkları ne olmalıdır?

Cildin problemine göre değişkenlik göstermekle birlikte başlangıçta  6-12 seans aralığında önerilir seans aralıkları 7 ya da 10 gün olmalıdır probleme göre bu süre 2 haftaya çıkarılabilir. İşlemlerin düzenli yapılması sonuçta oldukça etkilidir. Karbon peeling cilde uyumlu bir işlem olduğu için her yıl tekrarlanabilir ya da düzenli aralıklarla ilk kür bitirildikten sonra ayda bir şeklinde devam ettirilebilir bu aralık zamanla daha da açılabilir.

İşlem sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İşlem sonrasında kişi 6-8 saat cilde su değdirmemelidir, düzenli güneş kremi kullanmalıdır. Karbon peeling öncesi ve sonrası 1 hafta kesinlikle kimyasal bir işlem ya da asitli bir ürün kullanmamalıdır. protokole göre değişmekle birlikte kişi günlük yaşantısına dönebilmektedir.

 

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.