JAWLİNE DOLGU

Uzun yıllardır kullanılan jawline dolgusuna sosyal medyanın etkisi ile son dönemde talep arttı. Sosyal medyada  filtrelerle çene hattı düzeltilerek daha genç ve dinamik fotoğraflar elde edilince bu işlemi gerçek hayata taşıma talebi oluştu.     

        Bu uygulama ile çene hattı ve gıdı bölgesindeki sorunlar gideriliyor. Daha belirgin bir çene hattı oluşturuluyor. Çene ve yanak bölgesi yüz şekillendirmede en önemli iki bölgedir. Çene hattı toparlanıp düzelince hastalar daha genç ,özgüvenli ve mutlu oluyorlar.Jawline dolgu uygulamasında hyalüronik asit veya kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgu materyalleri kullanılıyor.

          Bu uygulamanın etki süresi kullanılan dolguya göre değişmektedir. Hyalüronik asit dolgular 12- 15 ay kalsiyum hidroksiapatit dolgular 24 -28 ay etki gösteriyor. Tabi bu arada kullanılan ürünün hem sağlık bakanlığından onaylı hemde dünyada kabul görmüş gerekli onayları alınmış ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Eğitimli deneyimli ve sorumlu ve yetkili hekimlerde yaptırılmasını söylemeye bile gerek gerek görmüyorum. Tüm bu uygulamalar merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde yaptırılacak işlemler değildir. Tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında oldukça güvenli ve kişiyi günlük hayattan koparmayan bir uygulamadır. İyi bir hekim uygulama sırasında damar ve sinirlerle ilgili bölgelerden kaçabiliyor. Böylelikle hiçbir sorun olmuyor. İşlem öncesinde hastaya bir miktar lokal anestezi uygulanıyor. Kullanılan ürünlerin içinde de lidokoin olduğu için ağrı hissedilmiyor.

          Jawline dolgu uygulaması sadece kadınlara değil erkeklere de yapılan bir uygulamadır. Kadınların ve erkeklerin kemik yapısı ve yağları farklıdır. Bu nedenle erkeklere uygularken onların çene hatları daha belirgin ve geniş çene hattı ile maskulen bir ifade hedefleniyor. Kadınlarda ise belirgin keskin  bir çene oluşturmak gıdıyı kaybetmek hedefleniyor.

        Tabi ki jawline dolgu deyince ilk aklımıza gelen ünlü Angelina Jolie. Kim istemez ki onun kadar güzel bir çene hattına  sahip olmayı ☺☺☺

 

 

Diğer Blog İçeriklerimiz

EZBER BOZAN LEKE TEDAVİSİ: DERMAMELAN

EZBER BOZAN LEKE TEDAVİSİ: DERMAMELAN

gebelikteki lekeleri, yaşlılık lekeleri, hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisi ve lekenin diğer nedenlerinin tedavisinde de en etkili yöntemlerden biridir.

LEKE TEDAVİLERİ

LEKE TEDAVİLERİ

  Leke hem kadın hem de erkeklerde yaygın olarak görülen cilt rahatsızlıklarından biridir. Leke tedavisi her kişide ayrı ayrı planlanması gereken bir tedavidir. Leke oluşumunda farklı sebepler vardır. (güneş – hamilelik – genetik – yanlış kozmetikler – bazı sistemik hastalıklar vb.)

LAZER EPİLASYONUN BAŞARILI OLMASI İÇİN KILLAR HANGİ EVREDE OLMALI?

LAZER EPİLASYONUN BAŞARILI OLMASI İÇİN KILLAR HANGİ EVREDE OLMALI?

Günümüzde sıkça tercih edilen lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemidir. Lazer epilasyonda vücutta istenmeyen tüylere belli dalga boylarında ışıklar gönderilerek, kıl kökleri tahrip edilir ve kılların yeniden çıkması...

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.