DolphinMed – Saç Bakımı

Dermapen

Dermapen tekniği, günümüzün modern cilt gençleştirme ve saç tedavisi yöntemlerinin başında gelir.

Dermapen ile derinin alt ve üst tabakasına geçici mikroskobik delikler açılmakta, kullanılan serum ve kremlerin hızlı ve yüksek yoğunlukta emilimi gerçekleşmektedir.

Bu teknik, kullanılan mikro iğnelerin deriye batma derinliğinin ve hızının ayarlanabilmesine olanak tanıdığından güvenli ve hızlı uygulanabilmektedir.

Demapen tedavi mekanizmasında vücudun kendi tamir mekanizması uyarılakta ve deri hücrelerinin kollajen ve elastin üretimi arttırılmaktadır.

Uygulama yapılacak bölge uygun bir şekilde temizlenip hijyenik hale getirildikten sonra çok sayıda mikroiğne bulunduran kalem şeklinde bir cihazla tek turda bir çok delik açılarak deride deformasyon yaratılır.

Açılan mikro kanallardan prp ya da mezoterapi vitaminlerini eşit sayıda deri altına iletilmesini sağlar.

14-30 gün aralıklarla 4-6 seans şeklinde uygulanır.işlem sonucunda saç telleri kalınlaşır,daha canlı ve parlak görünüme kavuşur.saç dökülmeleride yavaşlar.

Saç mezoterapisi:

Saç mezoterapisi saç dökülmesi başta olmak üzere güçsüzlük, incelme, yıpranma gibi saç sorunları yaşayan kadın, erkek her yaştan kişi için rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir.

Saçın sağlıklı büyüyüp gelişebilmesi için gerekli olan vitamin,antioksidan,mineral ve dolaşım düzenleyici maddelerin mikro iğneler ile saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesi işlemidir. Saç mezoterapi uygulamasının etkili olabilmesi için saç oluşumunda önemli role sahip olan saç kökündeki ‘dermal papila ve matriks’e kadar inen enjeksiyonların yapılması gereklidir. Yaklaşık olarak 1 cm aralıklarla enjekte işlemi sağlanmaktadır.

Kaç seans uygulanmalıdır:

Kaç seans uygulanması gerektiği kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

*saç dökülmesi yaşayan kişilerde, dökülmenin önüne geçebilmek için genellikle 4-6 seans mezoterapi ihtiyacı vardır.

*saç dökülmesi durduğunda ise koruma tedavisine geçilir.bu tedavi genellikle yılda bir defa 3-6 seanslık mezoterapi kürü olarak planlanır.

doğrudan saç köküne etki etmesi ,kolay uygulanması,saçlara parlaklık vermesi ve kişiyi günlük hayattan koparmaması saç mezoterapisinin sıkça tercih edilmesini sağlar.

Prp ve ozonlu prp saç tedavisi:

Trombosit bakımından zengin plazma tedavisi olarak bilinenprp(platelet rich plasma)kişiden alınan kanın birtakım işlemlerden geçirilmesinin ardından saç derisine enjeksiyon ile uygulanmasıdır.prp tedavisi ile kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür.

Prp saç uygulaması seyrek ve zayıf saçlara sahip bireylerin saçlarını canlandırmak, saç dökülmelerini durdurmak için yapılan tedavi yöntemidir.

Prp trombositten zengin plazma anlamına gelir.trombositler doku iyileşmesinde ve kanın pıhtılaşmasında önemli rolü bulunan kan hücreleridir.vücudumuzda hasar gören dokuların onarımını ve doğal haline dönmelerini sağlamak için gerekli büyüme faktörlerini yapısında barındıran plateletler bir tür onarım süreci başlatırlar.

Prp nasıl uygulanır?

Prp işlemi uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir.

Uygulamanın yapılacağı kişiden alınan kan steril şartlarda santrifüj edilerek plateletleri ayrıştırılır.böylece plazma elde edilir.elde edilen plazma direkt olarak veya büyüme faktörü içeren serumlar ile karıştırılarak hekim tarafından deri altına uygulanır.

Prp 2-4 hafta aralıklarla ortalama 3-4 seans kişinin ihtiyacına göre mezoterapi ile kombine edilerek uygulanır.prp kürü tamamlandıktan sonra yılda 1-2 kez enjeksiyonlarla işlemin devamı sağlanabilir.

Ozonlu prp ise elde ettiğimiz prp materyalinin doğada en güçlü antiseptik olarak bilinen ozon gazının medikal ve tıbbi hale getirilmiş şekli ile aktifleştirilerek elde edilir.böylece prp daha güçlü bir hale getirilir.

Kök Hücre

Kök hücre tedavisi günümüzde kanser tedavisinden estetik uygulamalarına kadar birçok alanda kullanılıyor.saç ekimi yaptıran veya zayıf saçlarının güçlenmesini isteyen kişiler kök hücre uygulamasıyla daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşabiliyorlar.

Kendi kendini yenileme ve çoğaltma özelliği olan kök hücreler,vücudumuzun en değerli yapı taşlarından biridir.kök hücrenin kendini yenileme ve değiştirme özelliği olduğu için yıpranmış saç köklerinde yenilenme süreci başlayacaktır.

Kök hücre tedavisi,saç ekim uygulaması değildir ancak saç ekimi ile beraber yapıldığında saç ekimin kalitesini ve hücre çoğalmasını destekler.

Saç kök hücre tedavisi için kişide en fazla yağın bulunduğu vücut bölümlerinden alınan yağdan özel bir işlem ile1-2 saat içerisinde kök hücreler ayrıştırılır.

Yağdan ayrıştırılan kök hücreler saçlı ve saçsız deriye enjekte edilir.

Kök hücre ile saç tedavisi mevcut kıl köklerini güçlendirir, uykuda olan kıl foliküllerini büyüme fazına girmek üzere harekete geçirir.

Saça enjekte edilen kök hücreler hasarlı veya hastalıklı dokuları araştırırlar ve bu dokuların onarımını ve resterasyonunu sağlarlar.

Saç Mezospider

Mezospider iki etkili ana yöntemin aynı seansta birleştirilmiş halidir.bunlar örümcek ağı estetiği ve mezoterapi yöntemidir.

Örümcek ağı estetiği uzun yıllardır cerrahi ameliyatlarda kullanılan vücut tarafından emilebilen pdo ipliklerdir.bu iplikler çok ince enjektör iğnelerine yerleştirilmişlerdir. İçinde ip bulunan iğneyi saçlı deriye batırıp çıkarmakla ipleri kıl foliküllerinin etrafına yerleştirmiş oluruz ve böylece saçlı deride açılan mikro kanallar yara iyileşmesini tetikler ve yenilenme sürecini başlatır.sonuç olarak saçlı deinin rejevinasyonu ve iyileşme süreci aktifleşir.

Mezospider yönteminde örümcek ağı iğneleri yerleştirildikten sonra iğneyi çıkarmadan aynı iğne yardımı ile saçlı deriyi ve saç foliküllerini canlandıracak yenileyecek ve büyümelerini destekleyecek mezoterapi kokteylleri saçlı deri ve kıl folikülleri etrafına enjekte edilmiş olur.

Bu şekilde aynı seansta çift etki ve maksimum sonuç elde edilmiş olur.

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.