DolphinMed – Nem Bakımı

Vücudumuzdaki suyun %20’sini cilt barındırır. Cildin nemli olması demek cilt katmanları arasındaki en üstte bulunan tabakanın nemli olması demektir. Bahsedilen bu tabakanın %10 ila %15 arasında nem barındırması, nemli bir cilde sahip olunması anlamına gelir.Cildimizin en üstteki tabakası dış faktörlerin ilk karşılaştığı tabakadır. Bir nevi bakım ve onarım tabakası olarak da adlandırılabilir. Bu tabakadaki su miktarı %10 altına düşerse cildin nemini kaybettiğini söyleyebiliriz.

Nemsiz cilt mat ve donuk görünür. Cilt kaşınır ve özellikle cildin su ile temasından sonra ciltte pullanma görülür. Ancak bu belirtilerin hepsi geçicidir ve her cilt tipinde görülebilir.

Cildimizin sağlıklı görünmesi için nem bakımı oldukça önemlidir. Nem dengesi olan cilt daha genç ve diri bir görünümde olur. Hatalı beslenme, çevresel etkenler, genetik faktörler ciltte nem kaybına yol açan unsurlardır. Ciltte nem kaybı meydana gelirse cilt kuru ve mat göründüğü gibi bu yüzden oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Nem kaybı ciltte yaşlanma etkilerinin daha bariz görünmesine neden olur.

Nem bakımında  öncelikle kişinin ihtiyaçları belirlenip,ardından cildin ihtiyacı olan Hylauronic asitten zengin,Cvitamini ile güçlendirilmiş serum ve maskeler ile bakım yapılır.Cildin kaybettiği su ve nemin tekrar kazanması ve cildin bağışıklığının tekrar kazanması hedeflenir.Nem bakımı özellikle mevsim geçişlerinde,soğuk kış aylarında ve aşrı UV ye maruz kalan kişilerde arlıklı olarak uygulanması tavsiye edilen bir bakımdır.

Doğru uygulamalarla nemlendirilmiş bir cilt;

  • Esnek ve yumuşak olur.
  • Canlı bir renge sahiptir.
  • Elastikiyetini kaybetmez, gerilmez.
  • Gözle görülen ince çizgiler ve hafif kırışıklıklar derinliğini kaybeder.
  • Cildin güçlenmesi ile birlikte dudakların görünümü ve elmacık kemikleri ile çene hattının hacmi de güçlenir.
Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.