Her ne kadar düzenli yaşam, doğru beslenme, uygun ürün kullanımı ve korunma önemli olsa da genetik faktörler ve yaşlanma ( 20’li yaşlardan itibaren) ile cildin doğal yapıtaşı olan ve kendi molekül ağırlığının 1000 katına kadar su tutma kabiliyeti olan, parlak ve sağlıklı görüntüyü sağlayan hyalüronik asitler azalmaktır. Bunun sonucu olarak cildimizde özellikle yüz bölgesinde kuruluk, cilt renginin değişmesi, dolgunluğunun azalarak sağlıklı görünümünü kaybetmesi ile  kırışıklıklar belirgin hale gelmektedir. Diğer yandan stres, çevresel faktörler, düzensiz beslenme ve sigara içmeye bağlı durumlar cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadırlar. Ten rengi açık olan kişilerde bu sorunlar daha erken yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Kullanılan dermokozmetik ürünler belli bir zamandan sonra yetersiz kalabilmektedir.

Gençlik Aşısının Amacı; cildin belirli bölümlerinde azalan nem ve volümü geri kazandırıp

Hyalüronik Asit miktarını arttırmak, sağlıklı ve doğal görünümlü bir cilt elde etmektir.

Nasıl uygulaır ?

Tüm cilt tiplerinde tüm yüz bölgesine, boyuna, el sırtlarına uygulanabilmektedir.

Diğer Dolgulardan Farkı Nedir?

Hyalüronik asitli dolgular kalıcılık süresi ve uygulanacak bölgede ki istenilen volüm etkisine  bağlı olarak çapraz bağ teknolojisi ile üretilmektedirler. Çapraz bağ sayısı arttıkça volüm etkisi ve kalıcılık artmaktadır. İnce deri bölgelerinde düşük çapraz bağlı ürünler tercih edilirken elmacık kemiği bölgesi gibi daha fazla yoğunluk gerektiren bölgelerde çapraz bağ sayısı yüksek ürünler kullanılmaktadır. Gençlik aşısı denilen ürünlerde ise çapraz bağ bulunmamakta ve temel hedef volümden öte cilde kaybettiği nem dengesini geri vermektir.

Uygulama nasıl ve ne sıklıkta yapılmaktadır?

Uygulama tüm yüz, tüm boyun ya da tüm el sırtı bölgesine 0,5-1 cm aralıklarla cilt altına enjeksiyon şeklinde yapılmaktadır. Öncesinde lokal anestezik kremlerle cilt uyuşturulmakta ve ağrı hissi en aza indirilmektedir. Enjeksiyondan sonra ortaya çıkan küçük kabarıklıklar birkaç saat içerisinde kaybolmaktadır. Uygulama sıklığı 3 haftada bir 3 seans şeklindedir. Yaş ve cilt tipine göre 6. Ya da 12 ayda hatırlatma dozu önerilebilmektedir.

Yan Etkileri Nelerdir?

İçerisinde alerjik reaksiyona sebep olabilecek proteinler bulunmadığı için son derece sağlıklı ve güvenilir özelliğe sahiptir.

 

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.