Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kliniğimiz Denizli de lazer epilasyon konusunda erkeklere de hizmet vermektedir. Lazer epilasyon uygulaması yönünden erkekler ve kadınlar arasında farklılık yoktur. Erkekler  kıl köklerinin kalın olması nedeniyle lazer ışını enerjisinden daha fazla etkilenir. Bu nedenle erkekler lazer epilasyon uygulamasında daha avantajlıdırlar.

Erkeklerde sıklıkla sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgelerinde uygulanmaktadır.

• Erkeklerde lazer epilasyon  vücudun tamamına uygulanabilmektedir.

• Uygulamaya başlamadan önce solaryum ve güneşlenmekten kaçınılmalıdır.

• Uygulanacak bölgeye 3 hafta kökten alım işlemi yapılmaması gerekmektedir. Jilet veya makine ile kısaltma işlemi 3–4 gün öncesi yapılabilir.

• Uygulama sonrası  güneşlenmekten kaçınılmalıdır… Yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

• Uygulama sonrasında kese, peeling gibi uygulamalardan önerilen sürelerde uzak durulmalıdır. • Cildinizin nemlendirilmesi kılların daha kolay dökülmesini sağlayabilir .

• Seans sürelerinin uzatılmaması önerilmektedir. Vücut bölgesinde 2 ayda bir yüz bölgesinde 1–1,5 ayda bir uygulama tavsiye edilmektedir. Bu süre kılların çıkışına bağlı olarak uzayabilir.

• Seans uygulama süreleri genelde sakal üstü 5 dak, sırt 30 dak, ense 5 dak, tüm yüz 15 dak, bacaklar 1 saat, tüm vücut 2–2,5 saat sürebilmektedir.

 

Diğer Blog İçeriklerimiz

Dermamelan

Ezimatik Peeling (Cosmelan - Dermamelan): Nedir ve Nasıl Etki Eder? Cosmelan ve Dermamelan, lekelerin tedavisinde oldukça etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntemler, deride bulunan melanin üretimini enzimatik düzeyde baskılayarak aşırı üretimin önüne geçer. Böylece...

SONBAHAR BAKIMLARI

SONBAHAR BAKIMLARI

Tatil ,güneş ,deniz heyecanı ile beklediğimiz yaz mevsimi bitti.Hatta sonbaharın ikinci ayına başladık bile…Güneş yüzünü artık biraz daha az göstermeye, yapraklar sararıp düşmeye başladı. Yani doğa kendisini yeni mevsime hazırlamak için harekete geçti.Peki biz yeni...

O2 to Derm

O2 to Derm

                         O2 TO DERM               Havadan gelen sağlık ve vitamin Oksijen solunum yapan tüm canlıların yaşamlarına devam etmelerini sağlayan bir elementtir. Oksijenin olmadığı bir ortamda insan vücudu işlevlerini yerine getiremez. İnsan vücudu ne kadar...

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.