DolphinMed – Dövme Silme

Dövme silme

Dövme vücüda uyumlu boyaların özel cihaz ve yöntemlerle insan vücuduna motif ya da desen şeklinde işlenmesi işlemidir. Fakat zamanla bu görüntü kişileri rahatsız etmeye başlayabildiğinden ya da farklı sebeplerden dolayı silme yöntemleri araştırılmaya başlanmaktadır.

Dövme silmede hangi cihaz kullanılmalıdır?

Kliniğimizde q switch nd yag lazer ile dövme silme yapılmaktadır. Q switch nd yag cihazı birçok cilt tedavisinde olduğu gibi dövme silme konusunda da oldukça başarılı bir sistemdir.

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak alana anestezik krem uygulanır belli bir süre bektetilip  temizlenir. Dövme rengi ve ten rengine göre uygun doz ve başlık belirlenerek işlem başlatılır. Dövme silme tedavisinde dövmenin yapısına uygun farklı dozlarda lazer ışınları kullanmak gerekir. Uygun dozlarda lazer ışını kullanıldığında dövme boyaları parçalanır. Parçalanan boyalar 21 gün içinde cildin  kendi kendini yenilemesiyle hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılır.

Başarı oranı nedir?

Kişiden kişiye değişebileceği gibi amatör ve profesyonel dövmerlerde de değişkenlik gösterir. Koyu renk dövmelerde başarı oranı %80-90’dır.  Fakat rengi açılmış kızıla, maviye, mora dönüşen renklerde dövme silme sonuçları istenilen sonucu verememektedir. Aynı zamanda siyah renk dışında kullanılan renkli dövmeler de tam olarak vücuttan atılmamaktadır. Bu tür dömelerde glge tarzında bir iz kalabilmektedir.

Kaç seans gerekir?

Genellikle 4-6 seans ile boya ciltten atılmaktadır. Bazı dövmelerde ek seansa ihtiyaç duyulabilmektedir boya rengi ve işlem kalitesine bağlı olarak.

Uygulama sonrasında süreç nedir?

İşlem yapılan  bölge 3-4 gün boyunca ödemli olabilir hafif düzeyde ağrı olabilir, buz uygulaması faydalı olacaktır.  3 gün boyunca bu bölgeye su değmemesi önerilir. 1 hafta boyunca antibiyotikli krem ile pansuman yapılmalıdır. 2 hafta sonra bölgede yara kabuğu oluşup bu kabuklar kendiliğinden dökülecektir müdahale edilmemesi uygundur. Günlük yaşantıyı etkileyen bir işlem değildir. 2 seans aralığı  21 gün ila 1 ay olmalıdır.

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.