DolphinMed – Cilt Gençleştirme (Anti-Aging)

Anti-Aging bakımları yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan veya oluşabilecek riskleri saptayarak gidermeye çalışan, bu yolla uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan bakım programlarıdır.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kolajen ve elastik lifler ultraviyole etkisiyle kalitesini yitirirler. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma, kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Güneş ışınları, çevresel kirlilik, duygusal durum, uykusuzluk gibi hassas stres faktörlerinden etkilenir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekler.

Anti-aging cilt bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı cilt bakımlarıdır. Amaç yavaşlamış cildi aktif maddeler ile canlandırmak, mimik kırışıklıklarını onarmak ve hafifletmektir. Cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, su tutma kaybını minimalize etmek anti – aging hücre yenileyici bakımın en önemli faydalarındandır. Genellikle 30 yaş ve üstü bakımlarıdır.

Ph Formula age bakımları, östrojen bakımı, Prx tedavisi, c vitaminli bakımlar anti aging için uygulanan kozmetik bakımlardan bazılarıdır.

Kliniğimizde kişilerin cilt yapılarına ve ihtiyaçlarına göre anti-age cilt bakım programları planlanmaktadır. Zaman zaman cildin durumuna göre ( olgun ciltlerde ) medikal estetik uygulamalarla desteklenerek daha uzun süre kalıcı ve etkin protokoller oluşturmaktayız.

Kliniğimiz Denizli’de Cilt Bakım Uygulamaları hizmeti vermektedir.

 

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.