Altın İğne

Altın iğne, mikro enjeksiyon yardımıyla cildin alt katmanına radyo frekans dalgalarının iletilmesi ile cilt altındaki kolajen yapının canlanmasını ve hasarlı kolajenlerin onarılmasını sağlayan bir uygulamadır. Altın iğne, çevresel faktörler ve yaş almayla birlikte ciltte ortaya çıkan sorunların tedavisinde kullanılan etkili bir ‘fraksiyonel radyo frekans’ uygulamasıdır.

Cildimiz hava kirliliği, güneş ışığı, yorgunluk, stres, sağlıksız beslenme, alkol, sigara kullanımı gibi dış faktörlerin etkisi ile diğer organlardan daha hızlı yıpranır. Tüm bu etkiler ve yaş alma sonucunda ciltte kırışıklıklar, lekeler, elastikiyet kaybı meydana gelmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemleri içinde etkili bir yöntem olan ‘altın iğne’ ciltteki kolajen üretimini ve hücre yenilenmesini hızlandırarak sağlıklı, sıkı ve parlak bir görünüm sağlamaktadır.

Altın iğne işleminde kullanılan cihazda bulunan altın uçlu mikro iğneler cildin en üst tabakası olan epidermisten geçerek cildin orta tabakasına etki ederler. Altın iğneler yardımı ile cildin orta yüzeyine iletilen radyo frekans dalgaları hasarlı doku üzerinde çalışarak kolajen üretimini tetikler. Uygulama sırasında iğnelerden dokuya uygulanan ısı, kolajen liflerini uyararak ciltte hızlı bir toparlanma sağlar. Böylece cilt dış yüzeyi etkilenmeden doğrudan cilt altındaki sorunlu doku tedavi edilir. İğnelerin yaydığı ısı ile dokuların kendilerini yenilemesi hızlandırılır, canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlanır.

  • Akne Skarları 
  • Yara Skarları 
  • İnce Kırışıklıklar
  • Sıkılaşma
  • Gözenekler
  • Lekeler 
Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.