Reformer Nedir ?

Reformer üzerinde egzersiz yaparken amaç, güç kazanmak, vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, denge merkezini, postür(duruş) bozukluklarını düzeltmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Dengeli bir bütünlük olmalıdır;

 

Çünkü, amaç sadece belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.

 

Reformer İle İncelme

Daha güzel, sağlıklı, esnek ve daha ince görünmek için hassas ayrıntılarla hazırlanmış Reformer ile kas kitlesi ve kuvvetiniz artıkça yağ kaybı ile sağlıklı bir incelme sağlayacaksınız. Reformer ile düz karınlar, sert kalçalar ve basenlere sahip olarak kilo vermeseniz de ince görüneceksiniz. Hücre yenilenmesi arttırılır ve göz çevresinde aydınlık, gergin bir cilt elde edilir.

 

Duruş Bozuklukları

Omurganın düzgün kullanılmaması, yanlış oturuş pozisyonları zamanla postür bozukluklarına sebep olmaktadır. Reformer pilates egzersizleri ile hiçbir egzersiz ile sağlayamayacağınız vücuttaki tüm büyük ve küçük kas gruplarının çalıştırılması ile kusursuz bir gövde duruşuna sahip olacaksınız.

 

Boyun-Sırt-Bel Rahatsızlıklarında Reformer

Boyun Fıtığı ve Düzleşmesi

Bel Fıtığı ve Düzleşmesi

Kifoz

Skolyoz

Lordoz

Menisküs Lezyonları

klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Buda dengesiz kas yapısına, Kronik Bel-Boyun-Sırt ağrılarına ve sakatlanmalara yol açar. Reformer kas yapısını bir bütün ve güçlü hale getirerek ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlar.

 

Menopoz’da Reformer

Menopoz dönemi kadın hayatının evrelerinden biridir ve doğal bir sürecin sonucudur. Menopoz çağında egzersiz uygulamasının nedeni kemik yapımını uyarmak kas kitlesini arttırmak, kişiyi fazla kilolardan, hareketsizlikten kurtararak ve güçlü  kaslara sahip olarak osteoporoz  ( kemik erimesi )’un ilerlemesini engellemek ve moral kazandırmaktır.

Sohbet Başlat
DolphinMed Whatsapp Hattı
Sorularınız Mı Var? Hemen Bize Yazın.